21 Temmuz 2009 Salı

İLK ETKİNLİĞİMİZ

Sevgili arkadaşlar,

26 Temmuz 2009 Pazar günü Çamlıdere-Soğuksu Milli Parkı Doğa Yürüyüşü yapılacaktır.

Yürüyüş rotamızın uzunluğu yaklaşık 15 km'dir. Rota ve süre rehber tarafından yol ve katılımcıların durumu dikkate alınarak ihtiyaç halinde uzatılıp kısaltılabilir. Yürüyüşümüze Çamldereden başlayacak Ankaranın tarihi bağlantı yolu üzerinden ki bu patikalara yıllar önce döşenmiş taşlar günümüze kadar gelebilmiştir. Soğuksu milli parkı sırtlarındaki orman içi yollardan devam edilerek Soğuksu milli parkında yürüyüşümüz sonlanacaktır.
Aracımız 08:00'da Kumrular Sokak Türkcell önünden hareket ederek, Milli Kütüphane, Armada, Batıkent, Şaşmaz güzergahını izleyerek yürüyüş başlangıç noktasına ulaşacaktır.

Doğa yürüyüşüne katılım için en geç cuma saat 17.00'a kadar isim, binilecek durak ve telefon numaranızla beraber mail veya telefon yolu ile iletebilirsiniz.

http://www.yucelelibuyuk.com

Lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.
Bölgenin ormanlık alan olması nedeniyle doğa yürüyüşünde ayakkabı, tozluk ve baton çok önemlidir. Gore Tex astarlı doğa yürüyüş ayakabısını ve tozluğunu tercih ediniz. Teleskopik baton dengenizi sağlayacak, yükünüzü paylaşacak,yürüyüşünüzü kolaylaştıracaktır. Tozluk; ayakkabınızı koruyacak, bileğinizden içeri girecek, kar, su, kurumuş ot ve çalıları,paçalarınızın takılmasını engelleyecektir. Eğer ayakkabınızın su alma ihtimali varsa yedek çorap, orta boy çöp torbası ve koli bantını çantanızda bulunduruz.Ayrıca her mevsim yağmurluk/panço veya soluyabilir dış kat giysi, mevsim şartlarına bağlı olarak, termal veya yün iç giysi, polar ortakat giysi, eldiven, bere, tozluk, güneş gözlüğü, yedek çorap, şapka ve koruyucu krem, kişisel durum gözetilerek yedek giysiler, ayakkabı, kişisel ilaçlarımızı ve ilkyardım setimizi çantamızda bulundurmalıyız.Tüm bunları ve mümkün olduğu kadar hafif ve enerji verici yiyeceklerimizi yeterli büyüklükte bir sırt çantasında taşımalıyız. Bunun yanısıra doğaya ve sağlığımıza zarar veren alışkanlıklarımızı terketmek, mümkün olduğunca tek sıra halinde yol ve patikaları kullanarak doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmeye çalışmak, fotoğraf dışında doğadan hiçbir şey almamak, ağaçlara ve yüksek bölgelerde her türlü bitkiye zarar vermekten kaçınmak, kendimizle ve başkalarıyla yarışma duygularımızı terketmek yürüyüşlerde dikkat etmemiz gereken diğer önemli noktalardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder